Správa poptávek


Stejně snadná, jako s nabídkou, je i práce s poptávkou. I zde nabízíme širokou paletu kritérií. Také u poptávek mají makléři možnost přizpůsobit si formulář podle vlastní potřeby - a nevyužívaná pole kritérií vypnout. Kritéria poptávky můžete zadávat jak intervalem (např. cena nemovitosti od-do), tak i absolutní hodnotou.

Při vývoji ReeGO REAL jsme kladli obzvlášť velký důraz na párování lokalit. V konkurenčních systémech se lokalita zadává pomocí názvů obcí, okresů, v lepších případech kombinací nebo výčtem ulic, kde klient hledá. Tento způsob ale neumožňuje např. hledání v okruhu konkrétní lokality, protože by bylo nutno zadat manuálně i všechny okolní ulice (obce, apod.), což je technicky neproveditelné. Takto spárované lokality pak pochopitelně vykazují řadu nepřesností a je nutno dalšího ručního výběru, aby klient nebyl ze strany realitní kanceláře obtěžován nabídkami, které jeho zadání nesplňují.

Pro tento účel jsme vyvinuli zcela unikátní systém zadávání lokality. Při použití ReeGO REAL si klient vaší kanceláře může zadat poptávku SKUTEČNĚ PŘESNĚ na míru. Vlastní zadání kritérií makléřem do systému je přitom velice jednoduché. Konkrétně tedy makléř zadá např. toto:

Nemovitost se:

 • má nacházet na ulici Zvonařka
 • nebo Dornych
 • nebo Vídeňská
 • nebo Vinohradská a okolí 5 km
 • nebo městské části Kohoutovice
 • nebo Nový lískovec
 • a zároveň se nemovitost NESMÍ nacházet na ulici Masarykova a okolí 3 km

Všimněte si, že:

1) Makléři při zadávání nemusejí znát ani polohu na mapě, ani žádné GPS souřadnice. Dokonce nemusejí nic malovat do nějakého mapového okna. Mapu dokonce vůbec nepotřebují znát!

2) Při zadávání se pracuje jen s názvy, které klient diktuje po telefonu.

Pomocí našeho unikátního systému lokalit se dá zadat komfortně i běžná poptávka pro klienta, který hledá dům v okolí 10 km od Brna, ale nechce jej přímo v Brně. Postup by byl následující:

 • Přidáme lokalitu BRNO (obec) a použijeme ji jako výchozí bod.
 • Jedním klikem na tuto položku pak přidáme filtr okruh, a nastavíme vzdálenost 10 km.

Protože by klientovi u takto zadané poptávky přicházely nabídky i s brněnskými nemovitostmi (tedy nikoliv pouze z okolí), přidáme další řádek a ten nastavíme jako nežádoucí:

 • Znovu tedy přidáme BRNO (obec).
 • Jedním kliknutím na tento řádek nastavíme toto kritérium jako nežádoucí a vyloučíme tak samotné Brno z lokality zájmu klienta.

Výsledný efekt bude vypadat tak, že žádná nemovitost ležící v Brně nebude klientovi odeslána. Jakákoliv nemovitost za Brnem do vzdálenosti 10 km však klientovi nabídnuta bude.

Filtry (geometrické útvary), které lze na výchozí body aplikovat, jsou momentálně v ReeGO REAL tyto: okruh - a výseče na západ, východ, sever a jih. Kombinací různých filtrů je možné zakázce přidat lokality přesně podle potřeb klienta.

Každá nově zadaná poptávka se opět páruje s nabídkou. Vytvářejí se tak ihned tzv. "kauzy" a systém o nich informuje makléře, který má nabídku na starosti, stejně jako poptávající klienty.

Toto párování je pak právě díky našemu inovativnímu systému zadání lokality velice přesné. Navíc máte výsledky okamžitě a bez práce.

Na filtrech stále pracujeme a budeme je rozšiřovat o další možnosti, jako je možnost uložení předvolených filtrů do oblíbených, nebo často používaných filtrů, atd...

[Více o kauzách ZDE]

Toto ovšem není jediná výhoda použití našeho filtru lokalit. Představte si následující situaci:

Makléři se dostane do rukou nemovitost a rád by ještě před tím, než ji tzv. "nabere", zjistil, zda pro ni náhodou již nemá potenciálního zájemce. To je velmi důležitá informace právě pro proces rozhodování, zda nabídku přijmout do nabídek, nebo ne. Poptávky se proto dají filtrovat IHNED a bez nutnosti nemovitost do systému zavádět (ani dočasně) jako nabídku. Může tedy hned použít Filtr poptávek.

Filtr poptávek je podobný formuláři zadání nabídky. Zde se do filtru zadávají absolutní hodnoty konkrétní nemovitosti, pro kterou hledáte klienty.

Makléř má tedy k dispozici byt 2+1 za cenu 2.300.000,- Kč v lokalitě Brno-Úzká, takže zadá tyto údaje do filtru poptávky. Okamžitým výsledkem je výčet poptávajících, kteří hledají právě takovou nemovitost. Opět můžete ihned odeslat sdělení všem vyhovujícím. Tuto silnou funkci rovněž v konkurenčních programech nenajdete. Navíc v případě, že se makléř poté rozhodne nemovitost přijmout, nemusí znovu vyplňovat údaje, které už jednou do filtru zadával. I předvyplněný filtr poptávky lze jedním kliknutím přenést do formuláře nové nabídky.

Další vlastnosti:

U každé poptávky je možné nastavit předpokládanou dobu platnosti poptávky. Klient nebo makléř mívá představu o délce trvání poptávky. Běžně se může hledání vhodného "bytečku" nebo "chaloupky" vléci až několik let. Je vhodné tento údaj nastavit a využít další příjemné a užitečné vlastnosti ReeGO. Po uplynutí doby předpokládané délky platnosti je klient automaticky vyzván emailem k překontrolování údajů poptávky a k potvrzení její platnosti. Poptávka stále zůstala aktivní, i když překročila zadanou dobu platnosti. Funkce je vhodným pomocníkem pro získávání odezvy klienta, stejně jako pro připomenutí zakázky samotnému makléři . Sám klient má tak dobrý pocit, že se o něj stále makléř stará, a že jeho poptávkový list neskončil po půl roce ve sběru.

Všechny položky poptávek, včetně historie práce s poptávkou, jsou v ReeGO REAL automaticky archivovány navždy. Oprávněné osoby v kanceláři mohou do archívu nahlížet a obnovovat z něj například i před několika lety omylem vymazané záznamy.