Aktuality
ReeGO síť bude stabilnější a rychlejší

Vážení klienti,

Pracujeme na zcela nové infrastruktuře naší sítě, která se v případě hladkého přechodu plánuje spustit 20.7.2012 v ranních hodinách.
  • V nové infrastruktuře sítě připravujeme tyto změny a novinky: Ke stávajícímu záložnímu ReeGO uzlu v Brně přidáváme další, který bude sloužit jako druhý plnohodnotný přístupový server. Záložní uzel pro případ výpadku obou uzlů zůstane nadále v provozu, avšak s nejnižší prioritou přístupu nastavenou v záznamech SRV. Pří výpadku jakéhokoliv uzlu nyní uživatelé nebudou registrovat žádnou změnu. Z poslední statistiky jsme zaznamenali jeden cca šedesátiminutový výpadek za posledních 24 měsíců. V případě podobného výpadku se v budoucnu běh aplikace může pouze zpomalit, nikoliv úplně zastavit.
  • Oba plnohodnotné uzly v Praze a Brně se budou rovnoměrně dělit o přistupující uživatele z důvodů rozložení zátěže v síti ReeGO.
  • Nově jsme zprovoznili tři vlastní veřejné DNS name servery v různém geologickém umístění (ns.reego.eu, ns1.reego.eu a ns2.reego.eu). Servery budou sloužit výhradně pro zóny aplikací a služeb ReeGO a zóny hostujících klientů. Tato novinka nám zajistí další nezávislost na poskytovatelích třetích stran a vylepšenou správu zón.
  • Zrychlíme i připojení. Nový uzel bude připojen vyhrazenou linkou 1Gbit do páteřní sítě NIX, 250Mb do slovenské páteřní sítě SIX a 50Mb do zahraničí.

17.7.2012